יום שלישי, 21 באפריל 2009

מה יגידו הנכדים?

חיפשתי היום ציטוט של Tim Berners-Lee להרצאה שלי בכנס Info 2009 בעוד שבועיים. יש המון אתרים שמציעין ציטוטים של מפורסמים לאורך היסטוריה אבל את הציטוט שחיפשתי מצאתי דווקא ב Wiki Quotes שלדעתי הוא הכי מסודר ונעים לעין (כל השאר משלבים המון פרסומות מעצבנות).

בין הציטוטים המיוחסים ל TimBL מצאתי את הציטוט הבא:

"Imagine that everything you are typing is being read by the person you are applying to for your first job. Imagine that it's all going to be seen by your parents and your grandparents and your grandchildren as well".

נקודה למחשבה באמת. הדברים שאני כותב בבלוג זה לא כל כך חשובים ואם אי פעם נכד שלי יראה אותם באיזה ארכיון של הרשת, זה לא יפריע לי ואני מניח שגם לא יפריע לו. אבל יש בלוגרים או בעלי חשבונות Facebook, Twitter וכד' שכותבים המון שטויות. זה לא מפריע להם עכשיו אבל מה הם יגידו לילדים שלהם שיעלו על ה tweets המביכים האלה בעוד כמה שנים.
קראתי כתבה על חברות כח אדם שבודקים את חשבונות ה Facebook או MySpace של מועמדים. לא כולם מתקינים בחשבון שלהם אפליקציות של World Cat יש גם אפליקציות פחות "ראויות" שעלולות לפגוע בסופו של דבר בבעל החשבון.
אחד הבעיות בכלי כמו twitter הוא שמה שאתה כותב מגיע לכל ה followers שלך ולא רק לאלו אליהם התכוונת. אלכסי אמר לי היום, מה קורה אם אני כותב בTwitter על הערב הנחמד שהיה עם החברה. לא כל קוראי ה tweets שלי הוזמנו למסיבה... הסתרתי את זה מהם עד עכשיו אז למה לגלות בצורה כזו בוטה.
צריך לזכור שמה שעולה לרשת, קשה מאד להוריד. מי יראה את זה בעוד 10 או 20 שנה?
אין תגובות:

Real Time Web Analytics