יום שלישי, 9 בפברואר 2010

העוזר הוירטואלי האישי של Siri

Image representing Siri as depicted in CrunchBaseImage via CrunchBase
לפני כשנה התפרסמה ההדגמה הראשונה של כלי חדש בשם סירי  Siri. עקבתי זמן רב אחר דבריו של אחד ממנהלי החברה Tom Gruber שבעבר כתב מספר מאמרים חשובים בנושא הרשת הסמנטית.
סירי הוא שירות שעובד כעוזר אישי (virtual assistant) המסוגל לעשות עבורי כל מיני דברים ברשת, שלי היה לוקח המון זמן לעשות לבד.

זה בדיוק הנושא שאני רוצה לדבר עליו בכנס טלדן בחודש מאי ותכננתי לשמור את Siri לעצמי עד אז. אבל, בימים האחרונים פורסומו ראיונות והדגמות וכתבות נוספות והכלי החדש הזה קיבל קצת באז. לא מן הנמנע שמישהו יכתוב על זה גם בעברית וה"סוד" הזה יתגלה. חוץ מזה שכבר הבטחתי לתת דוגמא לכלי שפותר בעיות/עונה על שאלות, אז הנה לכם דוגמא.

Siri הוא כיום אפליקציה לאייפון בלבד. בעתיד היא תהיה אפליקציה לטלפונים אחרים ואולי גם יישום ברשת. היא משלבת טכנולוגיות סמנטיות, APIs, פרסונליזציה ודיבור לטקסט כדי לתת לי מענה לצרכי. הצרכים בהם מטפלת Siri הם בעיקר בתחומי הבילוי והפנאי כמו סרטים, מסעדות הצגות וכד'. (מישהו חוץ ממני שם לב שכל מה שמעניין את הגיקים חוץ מתכנות ומיחשוב זה בילויים?!?!)

אם אני רוצה למצוא מסעדה סינית יוקרתית מומלצת באזור גיאוגרפי מסוים ולהזמין כרטיסים לשעה 20:00, זה יכול להיות תהליך ארוך ומיגע. אשתמש במנוע חיפוש, אמצע אתרי מסעדות עם המלצות עם דגש על אוכל סיני, אבדוק איזה מסעדה נמצאת באותו איזור מבוקש ואז אנסה להזמין מקום. קצת מעצבן במיוחד כשאני לחוץ בזמן ואין לי מולי מחשב.

Siri חוסכת ממני את כל הטירחה. אם יש לי אייפון (אין לי) אפעיל את Siri ואומר בקול ברור "אני רוצה למצוא מסעדה סינית יוקרתית מומלצת באזור גיאוגרפי מסוים ולהזמין כרטיסים לשעה 20:00". וזהו. לאחר מספר שניות Siri יאתר לי את מה שביקשתי ויאפשר לי גם לבצע הזמנה בלחיצת כפתור.
פשוט לא?

הכי טוב לראות סרט הדגמה:

טוב, מה הבעיה?

צריך קודם כל אייפון. וכמובן שבינתיים Siri פועלת רק בארה"ב.

בכל מקרה הנה דוגמא לשירות שמבצע עבורי את המלאכה. אני מקבל תוצאה ביד ולא רשימות ארוכות של תוצאות חיפוש.

הסוף ל SERPs כבר אמרנו?ותודה לרינת קורבט על הקישור.
Enhanced by Zemanta

תגובה 1:

דניאל ליפסון אמר/ה...

היום, שנתיים אחרי, הנושא עולה שוב לחדשות עם השקת האייפון S4

Real Time Web Analytics